Ogłoszenia i Intencje

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08.2017r.

• Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę na remont naszych organów. Zachęcamy jednocześnie do zakupu cegiełek na ten cel u p. Kościelnego.
  • Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.15 na adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie modlitewne rodziców i dziadków modlących się za swoje dzieci i wnuki.
  • W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to sobota. Wyjątkowo w tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, ponieważ wieczorna jest już Mszą św. niedzielną. Na tę Eucharystię o godz. 9.00 jest jeszcze wolna intencja.
  • Już dzisiaj przypominamy, że zbliża się coroczny kiermasz ciast w naszej parafii. Dochód z tego kiermaszu będzie przeznaczony na remont naszych organów. Kiermasz przypada w tym roku na 9.09 w niedziele. Wszystkich, którzy to dzieło zechcą wesprzeć i upiec ciasto na kiermasz prosimy o zapisywanie się na listę przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Tą listę będziemy chcieli potem umieścić na pamiątkę w naszej kronice parafialnej.
  • Zapraszamy na koniec wakacji na pielgrzymkę dwudniową do Gniezna, zwiedzimy go z przewodnikiem, wcześniej zatrzymamy się w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu największym sanktuarium Maryjnym diecezji poznańskiej, nocleg w Licheniu, kolejnego dnia odwiedzilibyśmy Kłodawę i największą czynną kopalnię soli w Polsce. Koszt 230 zł + opłata za bilety wstępu do kopalni ok. 40 zł w tej kwocie mamy zagwarantowany przejazd, przewodnika w Gnieźnie, nocleg, obiadokolację i śniadanie. Zapisywać można się w zakrystii. Termin 28 – 29 sierpnia.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

XX Niedziela zwykła

20 sierpnia

Rok A  Cykl I

• 8:00        Rezerwacja. P. Kokoszka
  • 10:00      ++ Józefa (ona), SANDECKA, Zdzisław SANDECKI
  • 13:00      ++Ludwika (ona) i Józef (on) JOPEK, ++ Jan, Władysław (on), Tomasz i Maria GADZINA
  • 18:00      + + Józefa (ona), Bolesław KOTOWICZ
  • 20:00      + Karolina PATLA (1 rocz., śm.)

21 sierpnia

• 9:00        Pro populo
  • 9:00        ++ Krystyna ZARZECKA
  • 18:00      Dziękczynno – błagalna z okazji 10 rocznicy urodzin Sary z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej.
  • 18:00      + Józef BABIARZ – od uczestników pogrzebu.

22 sierpnia

wsp. obow. NMP Królowej

• 9:00        W intencji Natalii KOŁODZIEJ z okazji 18 rocznicy urodzin prosząc o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski.
  • 18:00      ++ Krystyna KACZOROWSKA-GAWRON (3 rocz., śm.) Franciszka (ona), Irena.
  • 18:00      + Edward SULIŃSKI – miesiąc po pogrzebie.

23 sierpnia

• 9:00        Dziękczynna za otrzymane łaski w 4 rocznicę urodzin Kuby MILEWSKIEGO z prośbą o dalsze łaski, dary Ducha Świętego dla niego, i jego rodziców – intencja od prababci.
  • 18:00      +Regina CHODUR – intencja od rodzin Kulpów i Dudziaków.
  • 18:00      + Marian BRYG – od uczestników pogrzebu.

święto św. Bartłomieja

24 sierpnia

• 9:00        Dziękczynno – błagalna w intencji mieszkańców ul. Mickiewicza z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej.
  • 18:00      + Lidia MAJBA – od uczestników pogrzebu.
  • 18:00      + Marian BRYG – intencja od szwagierki Bernadki i syna.

25 sierpnia

• 18:00      +Henryk BŁASZCZYK.
  • 18:00      W intencji mieszkańców ul. Słowiańskiej i ks. Cembrowskiego o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

urocz. NMP Częstochowskiej

26 sierpnia

• 9:00        Dziękczynna z okazji 80 rocznicy urodzin Stanisławy z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej.
  • 15:00      Ślub
  • 16:15      Pro populo
  • 18:00      ++ Helena ŚLIWA (4 rocz., śm.), Władysław (on), Krystyna

XXI Niedziela zwykła

27 sierpnia

Rok A  Cykl I

• 8:00        ++ Maria WINIARZ ( 4 rocz., śm.), Jan i ++ rodzice z obu stron.
  • 10:00      rez. Krystyna Lulek.
  • 13:00      ++ Władysław (on), BOBRECKI (12 rocz., śm.), ++ rodzice z obu stron.
  • 18:00      rez. Jabłońska
  • 20:00      rez. Płusa