Ustanowienie Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej

Ustanowienie Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej

16.06.2017 ks. bp. Ignacy Dec w katedrze świdnickiej ustanowił nowych Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej.

Czternastu mężczyzn i cztery siostry zakonne otrzymali możliwość od bp. Ignacego Deca na udzielanie Komunii Świętej. W tym gronie obecny był również nasz parafianin, Paweł Noceń. 

Przewodniczący liturgii bp Ignacy Dec w homilii mówił o znaczeniu Eucharystii. 

– Człowiek potrzebuje nie tylko pokarmu cielesnego, ale i duchowego. Czym jest pokarm cielesny to my wiemy – to są posiłki, które spożywamy codziennie. Zwykle jest to śniadanie, obiad, kolacja. Czasem jeszcze inne, dodatkowe posiłki. One podtrzymują nasze życie biologiczne. Staramy się by było to jedzenie zdrowe, ekologiczne. Ale do życia jest jeszcze potrzebny pokarm duchowy. Człowiek ma ducha, który poznaje, rozumie, zna historię swego życia (…) Ten duch też potrzebuje pokarmu. Ten pokarm pochodzi bezpośrednio od Pana Boga. Tym pokarmem jest słowo Boże, które Bóg kierował do człowieka w dziejach. Drugą postacią jest natomiast Eucharystia, chleb Boży i krew Pańska – wyjaśniał przewodniczący uroczystości ks. bp. Ignacy Dec.

Pawłowi życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych, obfitych owoców pełnionej posługi i pełni radości płynącej ze służby Bogu i bliźniemu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *